Правила перевезення і короткочасного зберігання ручної поклажі

Якщо пасажир, маючи один проїзний документ, перевозить багаж вагою не більше 36 кг, то перевезення багажу не оплачується.

Якщо ручна поклажа перевищує 50 кг, то пасажир має право перевозити її в пасажирському вагоні, попередньо купивши за повну вартість окремий проїзний документ для багажу. При цьому, якщо вага ручної поклажі, для якої був придбаний проїзний документ, не перевищує 36 кг, то пасажиру не потрібно нічого доплачувати. Якщо ж її вага складає 37-50 кг, то необхідно оформити додатково багажну квитанцію.

Таким чином, для кожних додаткових 50 кг ручної поклажі необхідно придбати проїзний документ з багажною квитанцією.

Пасажир має  право перевозити ручну поклажу до 150 кг. Якщо вага ручної поклажі варіюється в межах 100-150 кг, то пасажир може придбати 2 проїзних документа з багажною квитанцією на кожне місце.

Ручна поклажа розміщується в місцях, призначених для багажу, а також на спальних місцях.

При оформленні додатково одного проїзного документа на перевезення ручної поклажі зазначається (замість прізвища та імені) інформація «ручна поклажа 50 кг». При оформленні окремого купе (для перевезення поклажі до 150 кг) проїзд пасажира оформляється одним проїзним документом, а перевезення ручної поклажі — проїзним документом як для троїх людей на одному бланку із зазначенням (замість прізвища та імені) — «ручна поклажа 150 кг». 

Відповідальність за збереження ручної поклажі покладається на пасажира.

Детальніше: Закон України «Про правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом»

Понад встановлену норму за рахунок ручної поклажі ви можете провозити:

 • кімнатних птахів у клітках (не більше однієї клітки); 
 • портфель, дипломат або дамську сумку;
 • лижі та палиці до них, вудочки, фотоапарат;
 • електронну, побутову, відео- і аудіотехніку, якщо її розмір за сумою трьох вимірів не перевищує 200 см;
 • дитячу коляску;
 • велосипед в розібраному та упакованому стані (не більше одного);
 • інші речі, які за своїми розмірами можуть бути розташовані у вагоні на місцях, призначених для ручної поклажі.

Пасажирам з обмеженими фізичними можливостями надається можливість перевозити безкоштовно при собі понад встановлену норму ручної поклажі засоби пересування (інвалідні візки та ін.).

До перевезення у вагонах зі спальними місцями не приймається апаратура, яка за своїми розмірами ширша, ніж отвір дверей купе.

У ручній поклажі забороняється перевезення :

 • зброї (крім особливих випадків — перевезення службової та мисливської зброї), вибухових, отруйних, інфекційних, радіоактивних речовин; 
 • спирту, бензину, гасу, ацетону та інших вогненебезпечних, легкозаймистих, самозаймистих речовин;
 • ручної поклажі, яка може зіпсувати або забруднити речі інших пасажирів.

На вокзалах ви можете здати ручну поклажу на короткочасне зберігання в автоматичні та стаціонарні камери схову. У приміщеннях, де розташовані камери схову, розміщується розклад їх роботи, особливості приймання та зберігання певних речей, обмеження ваги та ін.  

Ручна поклажа приймається до зберігання в будь-якій упаковці (валіза, кошик, рюкзак, байдарки в розібраному вигляді, лантухи, вузли і т.д.). Деякі речі, наприклад пальто, лижі, ковзани ви можете здати без упаковки.

Фрукти, овочі, ягоди, гриби та інші сільськогосподарські продукти приймають на зберігання у будь-якій тарі, яка гарантує їх зберігання при перенесенні. За природне псування зданих на збереження продуктів, які швидко псуються, залізниця відповідальності не несе.

Вага окремого місця ручної поклажі, що приймається до зберігання, не повинна перевищувати 50 кг.

Кожна здана вами одиниця поклажі повинна мати пристрій для перенесення. Кожна річ, яка прив’язана до ручної поклажі, що надається на зберігання, рахується як окрема одиниця поклажі. 

Здавати і приймати на зберігання забороняється:

 • тварин і птахів,
 • вибухові, отруйні, інфекційні, радіоактивні речовини;
 • спирт, бензин, гас, ацетон та інші вогненебезпечні, легкозаймисті, самозаймисті речовини;
 • ручну поклажу, яка може зіпсувати або забруднити речі інших пасажирів;
 • грошові суми, облігації, документи та інші коштовності.

Якщо під час приймання речей до камери схову будуть виявлені дефекти в упакуванні, то ви як власник зобов’язані ліквідувати ці дефекти. У разі неможливості ліквідувати дефекти складається акт з їх описом. 

Речі вагою більше 50 кг або великогабаритні,які не поміщаються в автоматичні камери зберігання, а також телевізори, холодильники, пральні машини та ін. приймають до схову в спеціально виділених камерах схову великогабаритних речей або в багажні камери.

Претензії про втрату речей з камер схову на суму до 2 тис. грн. включно розглядає начальник станції, а на суму, що перевищує 2 тис. грн., — управління залізниць. Якщо речі згодом будуть знайдені, то вони видаються власнику при поверненні в касу отриманого відшкодування. 

У разі втрати жетона після сплати його вартості речі з камери схову видаються вам під розписку за пред’явленням паспорта та опису речей.

Речі, прийняті до камери схову, зберігаються там не більше двох календарних діб, а потім їх передають на зберігання до загального складського приміщення станції. Якщо протягом 30 діб ви не забираєте свої речі, то вони підлягають реалізації згідно із законодавством України. 

При вилученні з камер зберігання, у тому числі і автоматичних, речей, не одержаних пасажирами, складається акт з описом речей. За наявності даних, за якими можна визначити місцезнаходження власника речей, власнику негайно надсилається лист з повідомленням про місцезнаходження речей. Після одержання відповіді речі речі пересилають згідно з вказівкою власника. У разі неотримання відповіді та неотримання запиту від власника речей протягом 30 діб речі разом з актом і описом з відома начальника станції передаються на склад реалізації.

У всіх випадках виявлення в поїздах, на станціях (вокзалах) або в смузі відводу залізниці забутих чи загублених речей складається акт з детальним описом загального вигляду знайдених речей та обставин їх виявлення.

Акт складається за участю особи, що виявила речі: у поїзді — начальником поїзда в присутності провідника вагона, на станції — начальником станції (вокзалу). Копія акту видається особі, що виявила речі.

ДАВАЙ ДРУЖИТИ!

 

Підписуйтесь на наші сторінки – буде весело і цікаво!
У нас не сама звичайна тревел-спільнота, але ми впевнені вона вам сподобається!

НАША АДРЕСА

м. Тернопіль
офіс №1 – вул. Брюкнера 3/2
офіс №2 – вул. Медова 12, оф.34

тел.:+38(067)2727662
+38(095)2727662
факс: (0352) 220055

email: contact@www.edemtour.com.ua


Пн.-Пт.:  09:00 – 19:00   Сб.:  11.00-17:00   Нд.: Вихідний

Зворотній дзвінок
Заповніть форму нижче і наш менеджер зателефонує вам незабаром!

Даю згоду на обробку моїх персональних даних згідно Закону України "Про захист персональних даних"

 

×
Заявка на підбір туру

Ви можете заповнити форму або зателефонувати
на телефон гарячої лінії (067) 27 27 662 та залишити заявкуХарчування:
Без харчуванняСніданки та обідиПовний пансіонВсе включено

Готель:
від 1* зіркивід 2* зіроквід 3* зіроквід 4* зіроквід 5* зірокРай =)


Даю згоду на обробку моїх персональних даних згідно Закону України "Про захист персональних даних"

×
Народний Бренд 2016

×
Безкоштовна консультаціяДаю згоду на обробку моїх персональних даних згідно Закону України "Про захист персональних даних"

 

 
×